آئودی TTS کامپتیشن پلاس با قدرت بیشتر معرفی شد در کرج کارشناسی ماشین تشخیص رنگ در کرج جهانشهر مهرشهر عظیمیهآئودی TTS کامپتیشن پلاس با قدرت بیشتر معرفی شد

اسب بخار/ شرکت «آئودی» به تازگی از نسخه «کامپتیشن پلاس TTS» با قدرت بیش تر رونمایی کرده است.

«آئودی TT»، به عنوان یکی از نمادین ترین خودروهای تولیدی آئودی، همیشه میان خودرودوستان محبوب بوده است. پس از گذشت ۲۲ سال، این خودرو همچنان روی خط تولید قرار دارد و اکنون قدرتمندتر و زیباتر از همیشه شده است.ویژگی های فنی آئودی TTS کامپتیشن پلاس
 
در سال جاری میلادی، آئودی از نسخه جدید TTS رونمایی کرد. این نسخه اسپرت با بهره مندی از پیشرانه ۲ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ در بازار اروپا ۳۰۲ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. در سوی دیگر، نسخه «توریست تروفی» این خودرو، که در بازار آمریکا قابل سفارش است، ۲۸۸ اسب بخار قدرت و ۳۸۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

 
 انتقال قدرت در هر دو نسخه به وسیله جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه به سیستم انتقال قدرت کواترو به تمامی چرخ ها صورت می گیرد. اکنون آئودی پا را یک قدم فراتر گذاشته و نسخه اسپرت دیگری با نام «کامپتیشن پلاس» را معرفی کرده است. این خودرو با بهره گیری از پیشرانه مشابه با نسخه TTS، ۳۱۵ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

 
این بدان معناست که قدرت نسخه کامپتیشن پلاس نسبت به نسخه استاندارد، ۱۳ اسب بخار افزایش یافته و گشتاور آن بدون تغییر باقی مانده است. پیشرانه TTS Competition Plus با «فولکس واگن گلف R»، «آرتئون R» و «تیگوان R» مشابه است، با این تفاوت که در سه گانه «فولکس واگن»، گشتاور تولیدی به ۴۲۰ نیوتن متر می رسد.

 
در نتیجه تغییرات فنی، آئودی TTS پلاس اکنون در مدت زمان ۴٫۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد که برای یک کوپه اسپرت، بسیار تحسین برانگیز است. این سرعت گیری در نسخه رودستر با ۰٫۳ ثانیه تأخیر نسبت به مدل کوپه انجام می گیرد. بیشینه سرعت خودرو نیز به صورت الکترونیکی در ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

 
آئودی TTS کامپتیشن از نظر ظاهری نیز از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است. از جمله این ویژگی ها می توان به چراغ های LED در قسمت جلو، رینگ های ۲۰ اینچی، رنگ تیره جلوپنجره و آینه های کناری و نشان گرافیکی آئودی در قسمت زیرین درها اشاره کرد. آئودی TTS پلاس که یک رده پایین تر از TT RS قرار می گیرد، از سیستم تعلیق مگنتیکی مخصوص آئودی بهره می برد.

 
 به همراه آئودی TTS کامپتیشن پلاس، نسخه جدید “Bronze Selection” نیز برای مدل های TT و TTS معرفی شده است. از جمله ویژگی های این نسخه می توان به پوشش برنزی بر رینگ ها و قسمت های مختلف کابین، پوشش چرم داخلی، قاب کرومی جلوپنجره، خروجی اگزوز دوگانه و سیستم صوتی Bang & Olufsen اشاره کرد.


قیمت
فروش آئودی TTS Competition Plus از ماه جاری میلادی در آلمان آغاز می شود. قیمت پایه ای درنظر گرفته شده برای مدل کوپه ۶۱٫۰۰۰ یورو و برای نسخه رودستر ۶۳٫۷۰۰ یورو است. بسته ظاهری برنزی هم با پرداخت مبلغ ۶٫۱۹۰ برای مدل TT و ۴٫۴۹۰ یورو برای مدل TTS قابل سفارش است. اولین نمونه های آئودی TTS کامپتیشن پلاس از اوایل سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه خواهند شد.