کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه در کرج کارشناسی ماشین تشخیص رنگ در کرج جهانشهر مهرشهر عظیمیهچرا میزان فروش موتورهای برقی در ایران به شدت پایین است؟

عصر خودرو/ رئیس اتحادیه فروشندگان موتورسیکلت با بیان اینکه متأسفانه هنوز فرهنگ استفاده از موتورهای برقی در کشورمان جا نیفتاده است، گفت:در حال حاضر یک موتورفروش ممکن است ۱۰۰ دستگاه موتور انژکتوری و ۴ موتور برقی در فروشگاه خود داشته باشد، شاید اکثر موتورهای معمولی آن به فروش برسد اما از ۴ موتور برقی یکی از آنها فروخته می‌شود!

منصوری خادم درباره وضعیت توسعه استفاده از موتورسیکلت های برقی اظهار کرد: باتری یکی، از مهمترین قطعات موتورسیکلتهای برقی است و زمانی که می‌خواهیم چنین وسیله‌ای بین مردم جا بیفتد باید به فکر این موارد هم باشیم.

وی با بیان اینکه موتورسیکلتهای برقی نیازمند ایستگاه شارژ برق هستند، ادامه داد: باید خدمات پس از فروش این موتورها مدنظر قرار گیرد، دولت هم به این حوزه ورود کند و یارانه‌ای درنظر بگیرد که مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان موتورسیکلت تصریح کرد: در انجمن تولیدکنندگان موتور سیکلت افرادی با تجربه 20 تا 40 ساله حضور دارند که بارها خواسته‌ایم مسئولان مربوطه از نظرات و راهنمایی آنها بهره‌مند شود؛ وقتی در تصمیم‌گیریها به چنین افراد و انجمنی توجه نشود، وضعیت فعلی حاصل می‌شود.

وی افزود: یکی از تجّار که حدود 70 سال در حوزه موتورسیکلت و دوچرخه فعالیت داشت، به هر ارگانی می‌رفت برای در اختیار گذاشتن تجاربش به صورت رایگان اعلام آمادگی می‌کرد، وی چندی پیش دار فانی را وداع گفت اما هیچگاه از نظراتش استفاده نشد!

منصوری خادم خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک موتورفروش ممکن است 100 دستگاه موتور انژکتوری و 4 موتور برقی در فروشگاه خود داشته باشد، شاید اکثر موتورهای معمولی آن به فروش برسد اما از 4 موتور برقی یکی از آنها فروخته می‌شود! متأسفانه هنوز فرهنگ استفاده از موتورهای برقی جا نیفتاده و خدمات پس از فروش آن به گونه‌ای نیست که مردم گرفتار نشوند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه به تازگی یک کارخانه تولید باتری برقی در کشور راه‌اندازی شده است، گفت: برخی کشورها پیش از ارائه محصول خود، ابتدا وضعیت خدمات پس از فروش در کشورِ مدنظر را بررسی می‌کنند تا در صورت تأمین نبودن این امکانات برندشان خدشه‌دار نشود؛ در کشورما سالهاست درباره موتورهای برقی و باتری آن صحبت می‌شود اما اقدام موثری انجام نشده است!