کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه در کرج کارشناسی ماشین تشخیص رنگ در کرج جهانشهر مهرشهر عظیمیهمعرفی فراری SF90 اسپایدر، رهایی هزار اسب سرکش در هوای آزاد

پدال/ فراری طی یک رویداد آنلاین ویژه، نسخهٔ اسپایدر از اولین محصول پلاگین‌هیبریدی خود یعنی SF90 استراداله را رونمایی کرده است. همان‌طور که انتظار می‌رفت، این نسخهٔ روباز از همان قوای محرکهٔ هیبریدی همتای سقف ثابت خود استفاده می‌کند که مجموع خروجی آن برابر با ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن متر گشتاور است.

این ارقام حیرت‌انگیز توسط یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو با ۷۸۰ اسب بخار قدرت به همراه سه موتور الکتریکی با مجموع قدرت ۲۲۰ اسب بخار تولید می‌شوند. SF90 اسپایدر از سامانهٔ چهارچرخ محرک و جدیدترین گیربکس هشت سرعتهٔ دوکلاچهٔ فراری هم برخوردار است. فراری ادعا می‌کند که SF90 اسپایدر ظرف تنها ۲.۵ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت و ظرف فقط ۷ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند. حداکثر این ابرماشین هیبریدی هم به ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

تبدیل SF90 استراداله به اسپایدر به دلیل تقویت‌کننده‌های شاسی و همین‌طور مکانیسم سقف، با افزایش ۱۰۰ کیلوگرمی وزن همراه بوده و وزن کلی خودرو را به ۱۶۷۰ کیلوگرم رسانده است. جدیدترین نسخه از سقف جمع شوندهٔ فراری اما هنگام جمع شدن تنها ۱۰۰ لیتر فضا را اشغال می‌کند و به دلیل استفاده از آلومینیوم در ساختار آن، ۴۰ کیلوگرم از سقف جمع شوندهٔ معمولی سبک‌تر است. این سقف برای باز یا بسته شدن به تنها ۱۴ ثانیه زمان نیاز دارد.

 

به گفتهٔ فراری، شیشهٔ جلوی SF90 اسپایدر در مقایسه با استراداله شیب بیشتری دارد، ستون‌های A آن نازک‌تر شده‌اند و ارتفاع سقف آن نیز ۲۰ میلی‌متر کمتر شده است؛ اما فضای داخلی خودرو تغییری نداشته که این یعنی در اینجا همان صفحه آمپر دیجیتالی بزرگ ۱۶ اینچی خمیده وجود دارد که با وضوح بالا اطلاعات لازم را با قابلیت شخصی‌سازی به نمایش درمی‌آورد. نمایشگر سربالا و جدیدترین نمونه از کنترل‌های لمسی روی غربیلک فرمان هم از دیگر ویژگی‌های این کابین هستند.

فراری همچنین پکیج سفارشی Assetto Fiorano را هم برای SF90 اسپایدر ارائه می‌کند که کمک‌فنرهای مالتی‌متیک بهینه‌شده برای پیست، ۲۱ کیلوگرم کاهش وزن به لطف استفادهٔ بیشتر از فیبر کربن و تیتانیوم در سراسر خودرو، اسپویلر عقب فیبر کربنی و لاستیک‌های چسبندهٔ میشلن پایلوت اسپرت کاپ ۲ را به همراه دارد. خریداران همچنین می‌توانند برای خودروی خود طرح دورنگ بدنه را هم سفارش دهند. مثل هر فراری جدید دیگری، SF90 استراداله هم با یک برنامهٔ تعمیر و نگهداری هفت‌ساله ارائه می‌شود.