کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه در کرج کارشناسی ماشین تشخیص رنگ در کرج جهانشهر مهرشهر عظیمیهتوقف تولید تویوتا در انگلیس و فرانسه

دنیای اقتصاد/ شرکت ژاپنی تویوتاموتور از دیروز تولید در انگلیس و فرانسه را به دلیل تاخیرهای به وجود آمده در حمل‌ونقل قطعات در پی شیوع ویروس کرونای جهش‌یافته در انگلیس متوقف کرده است.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه شینو یامادا، سخنگوی تویوتا در بیانیه‌ای اعلام کرد که بسته شدن مرزها «باعث اختلال در حمل‌ونقل قطعات شده است.»

کشورهای جهان به دلیل ترس از گسترش ویروس جدید کرونا به سرعت مرزهای خود با انگلیس را بسته‌اند. این امر باعث تاخیر گسترده در ورود و خروج کالاها به انگلیس شده است. 

فرانسه اولین کشوری بود که محدودیت‌های سفر به انگلیس از جمله ممنوعیت حمل‌ونقل را وضع کرد. مناطق دیگر جهان مانند کانادا، هنگ‌کنگ و هند نیز این محدودیت‌ها را اجرا کرده‌اند. 

تویوتا قصد داشت کارخانه‌های خود را در انگلیس و فرانسه از 24 دسامبر برای تعطیلات زمستانی تعطیل کند. تولید این شرکت در فرانسه و همچنین کارخانه موتور Deeside در انگلستان نیز دو روز زودتر از موعد مقرر (از 22 دسامبر) فعالیت خود را متوقف می‌کند.