کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه در کرج کارشناسی ماشین تشخیص رنگ در کرج جهانشهر مهرشهر عظیمیهردیاب خودرو چیست و نحوه ی کار کردن آن چگونه است؟

ردیاب خودرو چیست و نحوه ی کار کردن آن چگونه است؟
		

	
        
	
				مجموعه: دنیای خودرو		
	


 
ردیاب خودرو چیست 
 
هر آنچه لازم است درباره ردیاب خودرو بدانید
ردیاب خودرو وسیله ‌ای کوچک مانند دزدگیر است که سیم کارت داخل آن قرار می ‌گیرد و به کمک آن صاحب خودرو می ‌تواند از محل دقیق خودرو خود آگاه باشد و آن را ردیابی کند. این دستگاه روی هر گونه وسیله ‌ی نقلیه‌ به آسانی نصب می شود و محدودیتی برای استفاده از آن وجود ندارد.
ردیاب خودرو چیست؟
ردیاب خودرو یک دستگاه کوچک مانند دزدگیر است که سیم کارت وارد آن می شود. ردیاب خودرو مکان خودروی شما را نشان می دهد و بیشتر از آن به خاطر امنیت خودرو و پیدا کردن مسیرهای تردد آن، استفاده می شود.
 
کاربرد ردیاب خودرو :
از ردیاب استفاده های زیادی می شود که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.
مهمترین کاربرد آن پیدا کردن ماشین دزدیده شده است.
 
• کنترل مصرف سوخت
• آسوده بودن از اینکه هنوز ماشین تان سر جایش است.
• اندازه گیری مسیرهای پیموده شده.
• خبردار شدن از نحوه استفاده کارمندان از وسیله نقلیه شرکت و میزان ساعت کار آنها.
• کنترل سرعت غیر مجاز.
 
انواع ردیاب خودرو
ردیاب خودرو، از نظر تامین برق بطور کلی به دو دسته تقسیم می شود:
 
دسته اول: بدون نیاز به شارژ کردن، دائما کار می کند، زیرا مستقیما به برق خودرو متصل می شود.
 
دسته دوم: باید توسط شارژر مخصوص، قبل از استفاده شارژ شود و معمولا بسته به اندازه و قیمت آن در مدل های مختلفی نشان داده می شود. ( 48 ساعت شارژ، ده روز شارژ، یک ماه یا یک سال شارژ و …)
 
ردیاب ها با عملکرد آنلاین و آفلاین :
در ردیاب آنلاین علاوه بر امکان استفاده از پیامک، مصرف کننده از بستر اینترنت نیز جهت تبادل اطلاعات بهره مند خواهد بود که معمولا امکانات بیشتری را نیز در اختیار مصرف کننده قرار خواهد داد.
 
در ردياب آفلاين كليه اطلاعات به صورت نقطه ای و موقعيت لحظه ای خودرو و از طريق sms بين سيستم ردياب خودرو نصب شده در اتومبيل شما و تلفن همراه شما در تبادل می باشد به اين صورت كه با ارسال يک پيامک به دستگاه ردياب نصب شده در خودرو موقعيت مكانی خودرو از طريق ارسال موقعيت جغرافيايی و خواندن آن در نقشه جهانی به شما اعلام می شود.
 
  
همه چیز درباره ی ردیاب خودرو
 
ردیاب خودرو سخت افزاری است که از دو بخش اصلی تشکیل شده :
ماژول جی پی اس (GPS)
ماژول جی پی آر اس (GPRS)
 
وظیفه اصلی ردیاب خودرو، دریافت اطلاعات حرکتی خودرو شامل طول و عرض جغرافیایی، سرعت، زمان، ارتفاع، زاویه حرکت و …. از ماژول جی پی اس و ارسال این اطلاعات از طریق پروتکل GPRS به سرور مرکزی اطلاعات می باشد. تمامی دستگاه های ردیاب خودرو جهت ارسال اطلاعات به سرور مرکزی نیازمند استفاده از سیم کارت هایی که پروتکل  GPRS  را پشتیبانی می کنند، هستند.
 
امکانات ردیاب خودرو
اگر خودروی شما توسط سارقین سرقت شود شما براحتی می توانید با ارسال فرمان قطع سوخت توسط ردیاب خودرو خودروی خود را خاموش کرده و سپس از طریق ردیابی محل آن، خود را به خودرو برسانید. در مواقعی که خودرو توسط جرثقیل حمل می شود نیز شما می توانید از محل دقیق خودروی خود مطلع شوید. امکانات کلی ردیاب های جی پی اس می توان به شرح زیر نام برد:
 
خاموش کردن خودرو از راه دور
شنود صدای داخل کابین خودرو
مکالمه دو طرفه با راننده از طریق کابل AUX
درخواست کمک اضطراری SOS
تشخیص روشن بودن موتور خودرو
نمایش دمای یخچال خودروها
و …
 
ردیاب خودرو روی چه ماشین هایی قابل نصب است؟
این دستگاه روی هر وسیله نقلیه سبک و سنگینی حتی موتورسیکلت و دوچرخه هم قابل نصب است و هیچ محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد.
 
ردیاب خودرو کجای ماشین نصب می شود؟
ردیاب خودرو را می توان در هر محلی از خودرو نصب کرد. معمولا یک محل ثابت ندارد. اگر جای ثابتی داشت دزدها خیلی سریع و راحت می توانستند آن را پیدا کنند. با توجه به اندازه کوچک آن، جاهایی از که سیم کشی برق خودرو موجود است به راحتی می توان آن را جاسازی کرد.
 
  
آموزش نصب ردیاب خودرو
 
نحوه ی نصب ردیاب خودرو
ردیاب خودرو توسط سیم کارتی (دزدگیر سیم کارتی خودرو) که بر روی آن نصب می ‌شود می ‌تواند موقعیت جغرافیایی که همان طول و عرض جغرافیایی است را در هر لحظه که بخواهید نشان دهد و از طریق پیامک و یا اینترنت به صاحب خودرو ارسال کند. از طریق اینترنت سیم کارت، صاحب خودرو می ‌تواند از هر نقطه دنیا بدون وجود محدودیت فاصله و در هر لحظه خودرو خود را به صورت آنلاین ردیابی و مشاهده کند.
 
همه ردیاب ‌ها به یک شکل بر روی خودرو نصب می ‌شوند. کافی است که از سر مثبت و منفی برق خودرو به ردیاب وصل کنید و برای استفاده از سایر امکانات جانبی کافی است که آن ‌ها را به سوکت ردیاب خودرو نصب کنید. می ‌توانید برای نصب ردیاب خودرو از یک نصاب دزدگیر کمک بخواهید که در کمتر از چند دقیقه ردیاب خودرو شما را بر روی اتومبیل ‌تان نصب کند. البته همواره پیشنهاد ما جهت نصب دستگاه مراجعه به نمایندگان رسمی می ‌باشد.
 
لازم است بدانید که تفاوتی در نوع اپراتور سیم کارتی که در دستگاه ردیاب خودرو استفاده می ‌شود وجود ندارد. مصرف ماهانه شارژ سیم کارت نیز بستگی به تنظیمات ردیاب دارد.
 
هشدارهای ردیاب به چه صورت است؟
ردیاب در صورت اتفاق افتادن هرکدام از وقایع زیر به تلفن همراه شما پیامک ارسال می کند و شما را مطلع می دهد.
 
• باز شدن درهای خودرو
• آژیر کشیدن خودرو
• روشن شدن خودرو
• حرکت خودرو
• حرکت با سرعت بیشتر از حد مجازتعریف شده توسط شما
• خارج یا وارد شن به یک محدوده خاص
• تصادف کردن خودرو
• ورود خودرو به منطقه کور و بدون سیگنال gps
• کم شدن باطری اضطراری داخلی ردیاب
• کنده شدن ردیاب از ماشین
 
گردآوری: بخش خودرو بیتوته