پدال در کرج کارشناسی ماشین تشخیص رنگ در کرج جهانشهر مهرشهر عظیمیهپرچم‌دار قدیم یا جدید؟

پدال/ پورشه‌ها به‌طورکلی از محبوبیت فراری‌ها و لامبورگینی‌ها برخوردار نیستند اما چه در پیست و چه در خط مستقیم به طرز وحشیانه‌ای سریع‌اند. این خودروهای اسپرت به دلیل محل قرارگیری پیشرانهٔ خود، از کشش بسیار خوبی برخوردارند و از همهٔ تکنولوژی‌های گران‌قیمت آلمانی در آن‌ها استفاده شده است. امسال پورشه به همه یادآوری کرد که پرچم‌دار خانوادهٔ ۹۱۱ یعنی توربو S هنوز هم می‌تواند بسیاری از سوپراسپرت‌ها را تحقیر کند. توربو S جدید آن‌قدر در مسابقات درگ مختلف پیروز شده است که تقریباً فراموش کرده‌ایم پرفورمنس پرچم‌دار نسل قبلی ۹۱۱ یعنی GT2 RS چقدر شگفت‌انگیز بود. به همین دلیل، برای یادآوری، کانال یوتیوب ۸۸۸MF درگی بین ۹۱۱ توربو S جدید و GT2 RS نسل قبلی برگزار کرده است.

 

حتی اگر این دو ۹۱۱ در ظاهر شبیه به یکدیگر باشند اما برای اهداف مختلفی ساخته شده‌اند. توربو S خودرویی همه‌کاره است و هدف آن ارائهٔ حداکثر پرفورمنس هم در جاده‌های عادی و هم در پیست است. پیشرانهٔ شش سیلندر تخت پورشه در اینجا ۶۵۰ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند که به هر چهارچرخ منتقل می‌شود. به گفتهٔ پورشه، توربو S جدید ظرف تنها ۲.۶ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. از سوی دیگر، GT2 RS نسخهٔ نهایی نسل قبلی ۹۱۱ است. این ماشین که تنها دو سال پیش ساخته شده، ۷۰۰ اسب بخار قدرت را فقط به چرخ‌های عقب می‌فرستد که این آن‌را به یک هیولای وحشی برای پیست تبدیل می‌کند. GT2 RS همچنین علیرغم نداشتن سامانهٔ چهارچرخ محرک، ظرف ۲.۷ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

 

این درگ اما در شرایط بارانی برگزار شده که آب‌وهوای ایده‌آلی نیست و زمین خیس می‌تواند به ضرر GT2 RS باشد. به همین دلیل با آغاز درگ، همان‌طور که انتظار می‌رفت، توربو S به دلیل برخورداری از سامانهٔ چهارچرخ محرک در ابتدا جلو می‌افتد اما عمر این برتری کوتاه است و GT2 RS به لطف قدرت بیشتر و وزن کمتر خود، عقب‌ماندگی را جبران کرده و از برادر جدیدتر خود پیشی می‌گیرد؛ اما بااین‌حال این پیروزی با اختلاف بسیار کمی به دست می‌آید.

مشخصات فنی

پورشه ۹۱۱ توربو S

پورشه ۹۱۱ GT2 RS

پیشرانه۳.۸ لیتری H6 توئین توربو۳.۸ لیتری H6 توئین توربو
قدرت۶۵۰ اسب بخار۷۰۰ اسب بخار
گشتاور۸۰۰ نیوتن متر۷۵۰ نیوتن متر
گیربکس۸ سرعته دوکلاچه۷ سرعته دوکلاچه
محور محرکچهارچرخعقب
وزن۱۶۴۰ کیلوگرم۱۴۷۰ کیلوگرم
قیمت۲۰۴,۸۵۰ دلار۲۹۴,۴۵۰ دلار