کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه در کرج کارشناسی ماشین تشخیص رنگ در کرج جهانشهر مهرشهر عظیمیهBRX هانتر رالی داکار، ترکیبی از قدرت فورد و طراحی یان کالوم!

پدال/ چهل و سومین دوره رالی داکار به زودی آغاز خواهد شد. این مسابقات هیجان‌انگیز و پرماجرا قرار است از سوم ژانویه ۲۰۲۱ در عربستان سعودی شروع شود. این ماراتن ۱۴ روزه شاهد حضور این خودروی وحشی هم خواهد بود و راننده آن نیز کسی نیست جزو سباستین لوب معروف و نانی روما دارنده دو عنوان قهرمانی مسابقات داکار. خودروی موردبحث BRX هانتر نام دارد که برای تیم Raid Xtreme بحرین مسابقه خواهد داد.


خودروی همه‌جاروی یاد شده توسط یان کالوم مشهور طراحی شده است. از دیگر پروژه‌های کالوم در زمینه موتور اسپورت می‌توان به فورد اسکورت کثورث و فورد RS200 اشاره کرد. او همچنین خودروی کمتر شناخته شده نیسان R390 را برای مسابقات لمانز طراحی کرده اما خب همه ما کالوم را بیشتر برای خودروهای جاده‌ای همچون استون مارتین DB7 و DB9، ونکوئیش، جگوار XK، اف تایپ و کانسپت C-X75 می‌شناسیم.
 
نیروبخش BRX هانتر پیشرانه ۳.۵ لیتری توئین توربوی اکوبوست فورد است که قدرت ۴۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۷۰۰ نیوتون متری را تولید می‌کند. شاید با توجه به ورودی‌های هوای جانبی که پشت درب‌ها قرار گرفته‌اند بگویید پیشرانه خودرو در بخش عقب قرار گرفته اما این‌گونه نیست زیرا پیشرانه ۶ سیلندر در زیر شیشه جلو جا خوش کرده است. در بدنه خودرو جای ویژه‌ای نیز برای لاستیک زاپاس در نظر گرفته شده است.


این جانور چهار چرخ محرک در کلاس سطح بالای T1 حضور خواهد یافت و حداکثر سوخت ۵۰۰ لیتری را برای پوشش طولانی‌ترین مراحل مسابقات حمل خواهد کرد. این خودرو وزن ۱۸۵۰ کیلوگرمی داشته و نیرو را از طریق یک گیربکس ۶ سرعته سکونشئال به هر دو اکسل منتقل می‌کند.

این اولین سالی است که خودروهای رالی داکار اجازه استفاده از پیشرانه‌های بنزینی توربو را دارند زیرا در مسابقات قبلی تمامی خودروها یا باید از پیشرانه‌های تنفس طبیعی استفاده می‌کردند یا نمونه‌های توربودیزل. با آغاز مسابقات رالی داکار ۲۰۲۱ طی سه هفته آینده قطعاً BRX هانتر توجهات زیادی را به خود جلب خواهد کرد.