ورود بنتلی به دنیای خودروهای برقی در سال 2030 در کرج کارشناسی ماشین تشخیص رنگ در کرج جهانشهر مهرشهر عظیمیهورود بنتلی به دنیای خودروهای برقی در سال 2030

چرخان/ کمپانی بنتلی اخیراً در جریان همایش Beyond 100 از برنامه‌های خود برای پیشگام شدن در عرصه حمل‌ونقل لوکس و پایدار رونمایی کرده است. این کمپانی بریتانیایی قصد دارد تولید خودروهای احتراقی را طی دهه آینده متوقف سازد به‌صورتی که در فاز اول محصولات خود را تا سال 2026 با پیشرانه‌های هیبریدی شارژی (Plug-in) و الکتریکی راهی بازار کند و در فاز دوم این کمپانی پیشرانه‌های هیبریدی شارژی را تا پایان سال 2030 کنار گذاشته و از آن به بعد مدل‌های مختلف خود را فقط با پیشرانه تمام الکتریکی تولید خواهد کرد.

همه این موارد در صورتی است که این شرکت بیش از یک قرن درزمینه ساخت وسایل نقلیه لوکس سابقه داشته و پیشرانه‌های بسیار حجیم V8 و W12 را طی سال‌های گذشته در محصولات خود به استفاده کرده است. اما همزمان با تمایل بازارهای جهانی مخصوصاً اروپا به سمت برقی شدن، بنتلی نیز می‌خواهد به‌عنوان رهبر مدل‌های لوکس برقی شناخته شود؛ به همین دلیل این کمپانی متعهد شده است تا سال 2030 تمام خطوط تولید خود را به خودروهای برقی اختصاص دهد.

 رئیس و مدیرعامل این شرکت در یک مصاحبه خبری برنامه شرکت ایده آلش را به‌منظور ارائه مدل‌های الکتریکی اعلام کرد که طبق صحبت‌های ایشان آینده بنتلی تماماً برقی خواهد بود. به گفته آقای آدریان هالمارک، این شرکت نه بر یک محصول، بلکه روی تولید یک خانواده کامل از خودروهای الکتریکی متمرکز خواهد شد. آقای هالمارک دراین‌باره می‌افزاید: برقی شدن تغییری اساسی در عرصه صنعت خودروهای لوکس است و ما می‌خواهیم این تغییر را رهبری کنیم. اما این خودروساز لوکس انگلیسی با تأسیس دو ساختمان تحقیق و توسعه، یک مرکز تست و تأسیسات ارزیابی کیفی، به استقبال محصولات سبز خود می‌رود. برنامه‌ای که بنتلی در پیش‌گرفته بر پایه دوستی با محیط‌زیست استوار است. در کنار بهره‌گیری از پیشرانه‌های تمام الکتریکی، این شرکت اعلام کرده از این به بعد در محصولات خود فقط از موادی که دارای منابع پایدار هستند، استفاده خواهد نمود. نکته مهم این گزارش این است که شرکت بنتلی این کار را چندان بی‌پایه و مطالعه انجام نمی‌دهد؛ چراکه طی یک پژوهش داخلی، حدود 55 درصد از مشتریان فعلی اعلام کردند که آنها علاقه‌مند به خرید محصولات الکتریکی بنتلی هستند. همچنین حذف تولید دی‌اکسید کربن و معادل‌سازی مصرف و بازیابی پلاستیک تا سال 2030 توسط بنتلی انجام خواهد شد.