کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه در کرج کارشناسی ماشین تشخیص رنگ در کرج جهانشهر مهرشهر عظیمیهتست سرعت مرسدس بنز ۲۸۰ CE با ۳۶ سال سن!

پدال/ اینجا تست سرعت و شتاب متفاوتی داریم. تا پیش از این معمولاً ویدئوهای جذابی از شتاب گیری سوپرکارهای مدرن در اتوبان‌های بدون محدودیت سرعت آلمان منتشر شده بود اما اینجا خبری از یک سوپرکار نیست. البته این به معنی عدم دست‌یابی به سرعت‌های بالا نیست و زمانی که یک خودرو به اندازه این مرسدس بنز C123 کوپه حس کلاسیک و ظریفی داشته باشد حتی کمترین سرعت‌ها نیز هیجان‌انگیز به نظر خواهند رسید.

ما دقیقاً همین حس را با ویدئوی کانال تاپ اسپید تجربه می‌کنیم. این خودرو از نوع ۲۸۰ CE مدل ۱۹۸۴ است که رنگ نقره‌ای آن بسیار به دل می‌نشیند و احتمالاً به اندازه ۳۶ سال قبل دست نخورده باقی مانده است. به این ترتیب پیشرانه ۶ سیلندر آن قدرت ۱۸۵ اسب بخاری تولید می‌کند. این پیشرانه با یک گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک همکاری می‌کند بنابراین خبری از تعویض دستی دنده‌ها نیست.


اما مرسدس قدیمی داستان ما چقدر سریع است؟ در نظر داشته باشید که اسب‌های بخار در اواسط دهه ۸۰ میلادی به تازگی به خودروها بازگشته بودند و آن زمان قوانین آلایندگی سخت گیرانه ای وجود نداشت هرچند که ۱۸۵ اسب بخار برای یک پیشرانه ۶ سیلندر کوچک عملکرد بدی در زمان خود نبوده است. این خودرو ظاهراً در شرایط خوبی قرار داشته و کارکرد حدود ۱۸۴ هزار کیلومتری را نشان می‌دهد.

راننده با فشردن حداکثری پدال گاز به سرعت حدودی ۲۰۹ کیلومتر در ساعت می‌رسد که ظاهراً حد نهایی توانایی این خودرو است. البته رسیدن به این سرعت کمی زمان می‌برد به گونه‌ای که شتاب ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلومتر در ساعت ۲۸۰ CE موردبحث در ۲۰ ثانیه ثبت می‌شود.


اما برای چنین خودروی کلاسیکی همه‌چیز به سرعت مربوط نمی‌شود بلکه این حس مسیر است که مهم می‌باشد نه مقصد!