کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه در کرج کارشناسی ماشین تشخیص رنگ در کرج جهانشهر مهرشهر عظیمیهنسل جدید مرسدس میباخ S580 معرفی شد

زومیت/ میباخ ۲۰۲۱ براساس جدیدترین مدل مرسدس بنز کلاس S تولید می‌شود. این محصول با کد S580 ازنظر فناوری‌های دیجیتال و امکانات ویژه برای سرنشینان عقب، فراتر از نسل‌های قبل خواهد بود.
سال ۲۰۲۱، نسل هفتم مرسدس بنز کلاس S با پیشرانه هیبرید عرضه می‌شود که علاوه‌بر تغییر چهره، افزایش قدرت و بهبود فناوری‌های الکترونیک ارائه خواهد کرد. مرسدس بنز S کلاس یکی از محصولات قدیمی‌ شرکت سازنده از سال ۱۹۵۴ است. نسل ششم این خودرو با کد W۲۲۲ سال ۲۰۱۳ رونمایی شد و به‌مدت نسبتا طولانی در خط‌تولید باقی ماند. اولین میباخ مدرن براساس کلاس S نیز سال ۲۰۱۶ براساس نسل ششم عرضه شد.

در سال‌های اخیر، میباخ رقیب بنتلی فلاینگ اسپور محسوب می‌شود و حالا محصولی برای مقابله با رولزرویس ندارد. قیمت ارزان‌تر از ۲۰۰ هزار دلار یکی از عوامل موفقیت لوکس‌ترین خودرو ساخت آلمان در بازار جهانی بوده است؛ چراکه رقبای انگلیسی از بنتلی و رولزرویس با امکانات مشابه گران‌تر هستند.
 
در نمای رو‌به‌رو، جلوپنجره بزرگ‌تری از میباخ ۲۰۲۰ دیده می‌شود که همراه خطوط باریک عمودی و عبارت MAYBACH در بالا کاملا متفاوت از مرسدس بنز S کلاس استاندارد، جلب توجه می‌کند. این بخش هماهنگ‌ با قاب پنجره‌ها و ستون وسط و حفره‌های ورودی هوا در سپر، از فلز براق کروم ساخته شده است.

براساس اعلام رسمی شرکت سازنده، طرح جدید چرخ‌های میباخ ۲۰۲۱ در اندازه ۲۰ اینچ، از بطری‌های نوشیدنی الهام گرفته و یکپارچه ساخته شده است. برای این خودرو، ۱۰ ترکیب رنگ دوگانه می‌توان سفارش داد. اولین تصاویر منتشرشده از نسل جدید میباخ ترکیب رنگ چشم‌نواز طلایی و زرشکی (Kalahari Gold and Rubellite Red) دارد. درهای عقب این خودرو برقی خواهند بود و هماهنگ با فناوری‌های ایمنی، مثل حسگر نقطه کور و بررسی احتمال تصادف باز و بسته می‌شوند و راننده نیز می‌‌تواند به درهای عقب فرمان دهد.

در‌مقایسه‌با مدل استاندارد میباخ ۲۰۲۰، نسخه جدید فاصله محورهای بیشتر و ۱۸ سانتی‌متری دارد. این افزایش فضای کابین دراختیار سرنشینان عقب خواهد بود تا راحت‌تر باشند. پشتی صندلی‌های ردیف دوم، از زاویه ۱۹ تا ۴۴ درجه تغییر می‌کنند و استراحتگاه ویژه برای زانوها دارند. با انتخاب حالت شوفر (Chauffeur Mode) صندلی کنار راننده جلو می‌رود و سرنشین عقب در سمت مخالف فضای بیشتری دراختیار خواهد داشت.

سیستم گرمایش و سرمایش و ماساژ برای صندلی‌های میباخ ۲۰۲۱ پیش‌بینی شده است. حتی پنل‌های تودری و استراحتگاه بازو هم گرم‌کن اختصاصی دارند. برای اولین‌بار، قسمت پایین صندلی عقب که نزدیک مچ پا قرار دارد، به ماساژور مجهز خواهد بود. افزون‌بر‌این، خریدار می‌تواند امکانات ویژه برای عقب سفارش دهد که تزیینات ویژه با چرم و چوب و فلز، کنسول میانی بزرگ، تبلت شخصی و خنک‌کننده نوشیدنی را شامل 
در مدل پایه از مرسدس میباخ ۲۰۲۱، پنج نمایشگر وجود دارد. برای جلو نمایشگر لمسی ۱۲/۸ اینچ در مرکز داشبورد و پنل تمام دیجیتال ۱۲/۳ اینچ پشت فرمان استفاده شده است؛ درحالی‌که دو نمایشگر ۱۱/۶ اینچ هم پشت صندلی‌های جلو نصب می‌شود و یک تبلت جدا‌شدنی، در کنسول عقب بین صندلی‌های ردیف دوم خواهد بود.

در کمال تعجب، پیشرانه استاندارد میباخ S580 از S560 مدل ۲۰۲۰ کمی ضعیف‌تر است و این احتمال وجود دارد که میباخ ۱۲ سیلندر در آینده نزدیک معرفی شود. مدل پایه در سال ۲۰۲۱ به پیشرانه تویین‌توربوشارژ ۴ لیتر V8 با قدرت ۴۹۶ اسب‌بخار و گشتاور ۷۰۰ نیوتن‌متر مجهز خواهد بود. قدرت و گشتاور این خودرو به‌ترتیب ۵۰ اسب‌بخار و ۳۰ نیوتن‌متر کمتر از مدل قبلی خواهد داشت. میباخ ۲۰۲۱ با فناوری EQ بوست هیبرید و سیستم دودیفرانسیل هوشمند مرسدس 4Matic ارائه می‌شود.

مشابه S کلاس مدرن، میباخ جدید هم از قابلیت چرخش ۱۱ درجه محور چرخ‌های عقب استفاده می‌کند تا بتواند در دایره‌ای به قطر تقریبی ۴ متر دور یک‌فرمان بزند. اطلاعات فنی و مسیریاب ناوبری ‌ماهواره‌ای به‌صورت سه‌بعدی روی شیشه جلو راننده نمایش داده خواهند شد که در دیگر خودروهای لوکس دنیا، مثل محصولات رولزرویس و بنتلی وجود ندارد. جدیدترین سیستم خودران مرسدس بنز نیز برای میباخ ۲۰۲۱ استفاده خواهد شد.

تولید جدیدترین مدل میباخ از اواسط سال جدید میلادی آغاز می‌شود. قیمت نهایی این محصول هنوز اعلام نشده؛ اما باتوجه‌به هزینه خرید ۱۸۵ هزار دلار برای مدل قبلی، می‌توان مطمئن بود نسخه ۲۰۲۱ آستانه قیمت کمتر از ۲۰۰ هزار دلار را حفظ کند.