عصر ایران در کرج کارشناسی ماشین تشخیص رنگ در کرج جهانشهر مهرشهر عظیمیهمکس 3؛ فرمول ضد مرگ برای لندکروزر سری 79 از آفریقای جنوبی!

عصر ایران/ در حالت پایه؛ مکس 3 دارای سطح حفاظتی B6 است که به مفهوم مقاومت بدنه در برابر مهمات 7.62x51mm ناتو و یا گلوله های 7.62x49mm شلیک شده از AK47 است. 
گروه اس وی آی آفریقای جنوبی که در زمینه ارائه خودروهای ضدگلوله جان سخت فعالیت دارد یکی از محصولات جدید خود که بر پایه لندکروزر سری79 تویوتا شکل گرفته را معرفی کرده است. این محصول مکس 3 نامگذاری شده است.

مکس 3 پس از تغییرات تیونر دیگر شباهت خاصی به لندکروزر ژاپنی ندارد! یک گریل(جلوپنجره) بسیار بزرگ پره ای تیره و چراغ های اصلی که در قاب فلزی قرار گرفته اند دماغه آخر الزمانی را برای این وسیله نقلیه شکل داده اند.

 
سایر بخش های بدنه نیز همانطور که مشاهده می کنید از پنل های فلزی شکل گرفته و ظرافت خاصی در آنها وجود ندارد. درب کابین عقب نیز در حالت خودکشی باز می شود. خودرو ظرفیت حمل 8 سرنشین را دارد که البته مربوط به نمونه دو کابین می شود و امکان سفارش نمونه تک کابین نیز وجود دارد. نکته جالب آنکه این خودرو در نمونه فرمان در سمت راست و یا در سمت چپ قابل سفارش است.


در حالت پایه؛ مکس 3 دارای سطح حفاظتی B6 است که به مفهوم مقاومت بدنه در برابر مهمات 7.62x51mm ناتو و یا گلوله های 7.62x49mm شلیک شده از AK47 است. در قسمت های شیشه ای نیز از نمونه 38 میلیمتری مقاوم استفاده شده است.

اما برای مشتریانی که سطح بالاتری از حفاظت را می خواهند؛ استاندارد B7 نیز قابل سفارش است که تحویل این مدل نیازمند کسب اجازه از مراجع دولتی مربوطه خواهد بود.

مقاوم ترین مدل مکس 3 در برابر کالیبر 50. مسلسل و خمپاره پایداری دارد.


سیستم تعلیق لندکروزر توسط اس وی آی بروزرسانی شده و بخش های جدید در راستای افزایش ثبات بدان اضافه شده است. اما پیشرانه و بخش های نیروی محرکه 4.5 لیتری 8 سیلندر توربودیزل تویوتا، است. وزن مکس 3 به 4 تن نزدیک شده که در مقایسه با لندکروزر استاندارد حدود 1700 کیلوگرم سنگین تر است.

قیمت مکس 3 در آفریقای جنوبی از 103053 دلار آغاز می شود و تحویل پس از ثبت سفارش 3 ماه زمان خواهد برد.