کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه در کرج کارشناسی ماشین تشخیص رنگ در کرج جهانشهر مهرشهر عظیمیهتقابل انتظارات فروشنده و مشتری عامل قفل‌شدن بازار خودرو

دنیای خودرو/ درسمت مقابل فروشندگان آن دسته از خودروهایی که نسخه صفرکیلومتر آن‌ها در بازار اندک است، از فروش خودرو خود امتناع می‌کنند؛ زیرا بر این باور هستند که افت قیمت‌های فعلی هیجانی است و با توجه به کاهش اندک قیمت ارز، دوباره شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود.


تا حدود یک ماه پیش بخش اعظم خریداران بازار خودرو را نه مصرف‌کنندگان، بلکه سرمایه‌گذارانی تشکیل می‌دادند که به‌دلیل حفظ ارزش پول خود یا کسب سود بیشتر اقدام به خرید خودرو می‌کردند. حال با تغییر و تحولات اخیر تعداد این قشر از خریداران در بازار کاهش یافته است.

اما در طرف مقابل مصرف‌کنندگان واقعی نیز به‌دلیل انتظارات روانی برای کاهش بیشتر قیمت‌ها از خرید خودرو امتناع می‌کنند و این موضوع به‌خودی خود به‌رکود بیشتر در بازار دامن می‌زند.

درسمت مقابل فروشندگان آن دسته از خودروهایی که نسخه صفرکیلومتر آن‌ها در بازار اندک است، از فروش خودرو خود امتناع می‌کنند؛ زیرا بر این باور هستند که افت قیمت‌های فعلی هیجانی است و با توجه به کاهش اندک قیمت ارز، دوباره شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود.

بدین‌ترتیب این موضوع نیز به رکود بیشتر منجر می‌شود و درنهایت به‌وضعیت فعلی می‌رسیم که شاهد رکودی سنگین در بازار هستیم. وضعیتی که در آن نه متقاضی رغبتی به‌خرید دارد و نه برخی فروشندگان رغبتی به فروش خودرو دارد.بازار تا شب عید به کدام سو خواهد رفت؟
بخش زیادی از متقاضیان خودرو که به آن نیاز واقعی دارند، اواخر امسال و هم‌زمان با بازار شب عید برای تهیه آن اقدام می‌کنند و اگر تا آن زمان شاهد رخداد خاصی در زمینه صنعت و تجارت خودرو همانند کاهش نرخ ارز، افزایش تیراژ تولید، کاهش تحریم‌ها و آزاد شدن واردات خودرو نباشیم، مجددا کفه تقاضا نسبت به‌عرضه سنگینی خواهد کرد.

بدین‌ترتیب پیش‌بینی می‌شود که در بازار شب عید با افزایش تقاضا مواجه باشیم.  البته احتمالا این افزایش تقاضا درمورد خودروهای وارداتی نسبت به مدل‌های ساخت داخل بیشتر به‌ چشم خواهد خورد.