کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه در کرج کارشناسی ماشین تشخیص رنگ در کرج جهانشهر مهرشهر عظیمیهعجیب ترین خودروهای فراتر از زمان

عصر ایران/ آشنایی با اندیشه های خلاقانه ای که اسیر زمان نبوده اند در هر دوره ای جاذبه های خاص خود را دارد. 
برای مشاهده یک لیست آینده نگر بسیار جالب در حوزه خودرو نه چند دهه جلوتر بلکه باید سفری معکوس در زمان داشته باشیم! زیرا آشنایی با اندیشه های خلاقانه ای که اسیر زمان نبوده اند در هر دوره ای جاذبه های خاص خود را دارد.

سوپر سایکل 1936
ابتدا به سال 1936 میلادی می رویم یعنی زمانیکه طرح اولیه مربوط به سوپرسایکل قرار دارد. یک وسیله نقلیه دو چرخ که بیشینه سرعت 482 کیلومتر برساعت برای آن در نظر گرفته شده بود. اینکه چنین سرعتی چگونه دست یافتنی بوده و یا اینکه تعادل با دوچرخ چگونه حفظ می شود، مشخص نیست!

 

سینگولتا 1962
بیشتر شبیه یک دستگاه تولید پف فیل است تا خودرو اما ظاهرا در اوایل دهه 60 میلادی آینده بدین شکل قابل تصور و ماجراجویی بوده است. این محصول توسط فرانکو باندینی طراحی شده است.


کرایسلر 1941
این خودروی آینده نگر دهه 40 میلادی نمادی از طراحی متفاوت کلاس کوپه برای آن زمان بود. دماغه بزرگ و طولانی و شیب عجیب بعد از ستون آخر شرایطی در نمای ظاهری ایجاد کرده که هنوز هم این کرایسلر عجیب و غریب به نظر می رسد.

 

مک لوس اکس وی 1961

در ابتدای دهه 60 میلادی محصولی ارائه شد که تشخیص جلو و عقب آن دشوار و عجیب به نظر می رسید. یک درب کناری بسیار بزرگ شبیه به ون و موتور در قسمت انتهایی خودرو از جمله ویژگی های مک لوس بود.

این خودرو توسط سید مید طراحی صنعتی مشهور آمریکایی معرفی شد.

 

پردی اربن کار 1970

سید مید در ابتدای دهه 70 یک خودروی عجیب دیگر را معرفی کرد که در مقایسه با طرح قبلی وی ظاهری بسیار جمع و جورتر داشت. پردی خوراک فیلم های علمی/تخیلی دهه 70 بود.

 

خودروی ضد جاذبه 1979

یکی دیگر از طراحی های مید که هنوز هم آرزویی بزرگ در صنعت خودرو محسوب می شود. این طرح از ژنراتورهای ضد جاذبه برای فاصله گرفتن از سطح زمین استفاده می کند.

 

هابی پاپ رودشاپ 1958 (2001)

 
بیشتر شبیه اتوبوس مجموعه انیمیشن سفرهای علمی و خانم فریزل به نظر می رسد. جایگاه راننده در قسمت بالایی سقف قرار داشت و هیچ ایده ای برای اینکه چگونه فرمان به محورها و یا پدال ها به جعبه دنده ارتباط خواهند یافت، ارائه نشد! طبقه پایین این خودرو در واقع یک ورک شاپ متحرک بود. جالب آنکه این خودروی دهه 50 توسط بروس مک کال در سال 2001 تصور شده است.