کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه در کرج کارشناسی ماشین تشخیص رنگ در کرج جهانشهر مهرشهر عظیمیه



تست تصادف ناامید کننده فورد کا در آمریکای جنوبی

پدال/ پس از هیوندای HB20، فورد کا که دومین خودروی پرفروش برزیل است در تست‌های تصادف لاتین انکاپ شرکت کرده و در کل صفر ستاره ایمنی را کسب کرده که عملکردی ناامید کننده است.


این خودرو به‌صورت استاندارد دارای کیسه‌های هوای جلویی بوده اما فاقد کنترل پایداری الکترونیکی می‌باشد. فورد کا در تست‌های تصادف از جلو و بغل و حفاظت از عابران پیاده شرکت کرده است. این خودرو که در آمریکای لاین عرضه می‌شود ۳۴ درصد امتیازهای بخش حفاظت از بزرگ‌سالان، ۹ درصد حفاظت از خردسالان، ۵۰ درصد امتیازات عابران پیاده و تنها ۷ درصد امتیازهای سیستم‌های ایمنی را کسب کرده است.

مدیرکل لاتین انکاپ گفته است:

ما به عنوان خریدار باید محصولاتی از خودروسازانی را که محصولات کلاس جهانی با استانداردهای ایمنی بالا را در برخی بازارها عرضه می‌کنند قبول نکنیم. این در حالی است که چنین شرکت‌هایی در آمریکای لاتین محصولاتی با سطح ایمنی پایین را ارائه می‌کنند.
او در ادامه می‌افزاید:

لاتین انکاپ فورد و هیوندای را به ارتقای قابل‌توجه کا و HB20 تشویق می‌کند تا سطح ایمنی این خودروها به همان سطح شورولت اونیکس جدید برسد.
اونیکس با شش کیسه هوا و ESC استاندارد عرضه شده و توانسته ۵ ستاره ایمنی را برای حفاظت از بزرگ‌سالان و خردسالان کسب کند.

فورد در پاسخ به نتایج این تست‌ها تصمیم گرفته کا را با کیسه‌های هوای جانبی و ESC استاندارد در تمامی تریم ها عرضه کند. لاتین انکاپ قبلاً نسخه مجهزتر این خودرو را تست کرده و گفته بهبودهایی در زمینه عملکرد ایمنی کا دیده شده اما این موسسه فعلاً رتبه‌بندی ایمنی کا مجهزتر را منتشر نکرده است.

 
این موسسه همچنین گفته به مشتریان خرید خودروهایی با رتبه‌بندی ایمنی صفر و یک ستاره و همچنین محصولاتی بدون وجود ESC، کیسه‌های هوای جانبی و حفاظت عابران پیاده را توصیه نمی‌کند.