کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه در کرج کارشناسی ماشین تشخیص رنگ در کرج جهانشهر مهرشهر عظیمیهتویوتا تولید خودرو در انگلیس و فرانسه را به دلیل جهش کرونا متوقف کرد

- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت ژاپنی تویوتا موتور از امروز (سه شنبه) تولید در انگلیس و فرانسه را به دلیل تأخیرهای به وجود آمده در حمل و نقل قطعات درپی شیوع ویروس کرونای جهش یافته در انگلیس متوقف کرده است.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
شینو یامادا، سخنگوی تویوتا در بیانیه ای اعلام کرد که بسته شدن مرزها "باعث اختلال در حمل و نقل قطعات شده است".
کشورهای جهان به دلیل ترس از گسترش ویروس جدید کرونا به سرعت مرزهای خود را با انگلیس بسته اند. این امر باعث تأخیر گسترده در ورود و خروج کالاها در انگلیس شده است.
فرانسه روز یک شنبه اولین کشوری بود که محدودیت های سفر به انگلیس از جمله ممنوعیت حمل و نقل را وضع کرد. مناطق دیگر جهان مانند کانادا، هنگ کنگ و هند نیز این محدودیت ها را اجرا کرده اند.
تویوتا قصد داشت کارخانه های خود را در انگلیس و فرانسه از 24 دسامبر برای فصل تعطیلات زمستانی تعطیل کند. تولید این شرکت در فرانسه و همچنین کارخانه موتور Deeside در انگلستان نیز دو روز زودتر از موعد مقرر از 22 دسامبر فعالیت خود را متوقف می کنند.
انتقاد تویوتا از هیاهوی زیاد درباره خودروهای برقیبحران جدید برای اقتصاد انگلیس با کرونای جهش یافته و انزوای جهانییک کارخانه خودروسازی دیگر تویوتا در انگلیس یک روز زودتر از موعد یعنی 23 دسامبر فعالیت خود را متوقف می کند.
خانم یامادا گفت، کارخانه های انگلستان از 5 ژانویه فعالیت خود را از سر می گیرند و کارخانه فرانسه در 29 دسامبر مجدداً باز خواهد شد.