کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه در کرج کارشناسی ماشین تشخیص رنگ در کرج جهانشهر مهرشهر عظیمیهانتشار اولین تصویر از ال 90 ایرانی سایپا

انتشار اولین تصویر از ال 90 ایرانی سایپا 
		

	
        
	
				مجموعه: دنیای خودرو		
	گروه خودروسازی سایپا بدون حضور کمپانی رنو در ایران و با اتکا بر دانش بومی، خودرویی جدید را بر پایه ال ۹۰ معرفی کرده است.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سایپا، «سایپا P۹۰» در جایگاه یک سدان متوسط قرار است تا در آینده‌ای نه چندان دور پا به جاده‌های کشور بگذارد.
 
گروه خودروسازی سایپا با استفاده از ظرفیت‌های قرارداد با کمپانی رنو، پلفترم B۰ گروه رنو-نیسان را برای توسعه محصولی نوین به کار گرفته است. سایپا P۹۰ به عنوان یک سدان متوسط بر روی همین پلتفرم توسعه پیدا کرده و سازه‌ای ارتقا یافته را به نام خود ثبت کرده است.
 
با توجه به داخلی‌سازی هایی که در این سال‌ها برای خانواده محصولات رنو در ایران انجام شده بود، ظرفیت به وجود آمده در پروژه P۹۰ استفاده شده و از همین رو اصول کیفی نمونه‌های خارجی در این پروژه ایرانی رعایت شده است. اولین معرفی سایپا P۹۰، با تصاویر گرافیکی این خودرو همراه شده است.
 
سایپا P۹۰، سدان مدرن با داخلی سازی حداکثری
سایپا P۹۰ فقط یک فیس لیفت ال ۹۰ نیست، بلکه خودرویی ارتقا یافته در ظاهر و باطن است که تفاوت‌های قابل توجهی نسبت به نسخه خارجی و قدیمی دارد.
 
سایپا P۹۰ در بحث امکانات رفاهی و ایمنی به مراتب جایگاه بالاتری نسبت به رنو ال ۹۰ دارد و ویژگی‌های به روزتری در آن دیده می‌شود.
 
در بخش جلوی سایپا P۹۰، طراحی متفاوتی از ال ۹۰ اتخاذ شده و خطوط جدید طراحی سایپا در ظاهر آن دیده می‌شود. کاسه چراغ‌ها با اجزای جدیدی همراه شده اند و به مراتب ساختار به روزتری نسبت به رنو ال ۹۰ دارند.
 
چراغ‌های روشنایی روز، لنز پرتاب نور و… از جمله تغییرات ساختاری در کاسه چراغ‌های جلوی سایپا P۹۰ نسبت به نمونه خارجی است.
 
همچنین طراحی جلوی P۹۰ با توجه به اصول روز انجام شده و سپر، درب موتور و گلگیرها نیز سبک کاملاً جدیدی از طراحی را بر روی پلفترم B۰ گروه رنو-نیسان نشان می‌دهند.
 
طراحان مرکز تحقیقات سایپا هم در این پروژه سعی کرده اند تا P۹۰ مانند سایر محصولات جدید این خودروساز ایرانی با استانداردهای جهانی چون ECE و استاندارد حفاظت از عابر پیاده به بازار بیاید. لبه دار بودن درب موتور، نوع زاویه سپر و ساختار لایه‌ای جدید درب محفظه موتور از جمله تغییرات استانداردی است که بر روی ال ۹۰ ایجاد شده تا P۹۰ با قواعد به روزتری همراه شود.
 
در بخش طراحی عقب نیز می‌توان گفت دیگر سادگی همیشگی محصولات اقتصادی گروه رنو در آن دیده نمی‌شود و بخشی از اجزای چراغ‌های عقب بر روی درب صندوق، سپر و گلگیر طراحی شده اند. از سویی با تغییراتی که در گلگیرهای جلو و عقب، قالب درب موتور و سپرها داده شده می‌تواند ظاهری جوان‌پسندتر را در P۹۰ مشاهده کرد، ظاهری که دیگر خطوط طراحی ساده و خسته کننده در آن وجود ندارد و خط‌های تیز و اسپرت بدنه با سبکی عضلانی در بیرون P۹۰ دیده می‌شود.
 
سایپا P۹۰ قرار است تا در نسخه‌های مختلف به بازار عرضه شود و همان طور که پیش تر اعلام شده بود، پروژه پیشرانه‌های جدید گروه خودروسازی سایپا روی آن و سایر محصولات جدید در دست انجام است و در آینده نزدیک قوای محرکه این محصولات نیز معرفی خواهد شد.