کارشناسی خودرو کارن چک - رنگ شدگی - بدنه - فنی - ارائه برگه در کرج کارشناسی ماشین تشخیص رنگ در کرج جهانشهر مهرشهر عظیمیهقطعات «تارا» با بهترین کیفیت ساخته می‌شود

- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا نجفی‌منش، رییس هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور در این باره افزود: توانمندی و پتانسیل بسیار بالایی در صنعت قطعه‌سازی کشور وجود دارد. در خصوص تولید داخل قطعات خودرو جدید توانایی و اشتیاق فراوانی در میان قطعه‌سازان داخل به چشم می‌خورد، به‌طوری که حدود 132 قطعه‌ساز بزرگ و تراز اول کشورمان که بیش از 92 درصد از سازندگان این محصول را تشکیل می‌دهند، قطعات آن را با بهترین کیفیت ممکن داخلی‌سازی می‌کنند.
وی ادامه داد: «تارا» از نظر زیبایی بهترین سدان خانوادگی برای مشتریان ایرانی است که در این خودرو، نبوغ و هنر مهندسان گروه صنعتی ایران‌خودرو دیده می‌شود.
نجفی‌منش خاطرنشان کرد: در صورت تداوم نهضت داخلی‌سازی قطعات، مطمئن باشید که هیچ تحریمی صنعت خودرو کشور را تحت تاثیر قرار نخواهد داد. هدف تحریم، ایجاد مانع برای رشد و پیشرفت صنعت خودرو است، پس اگر در صنعت قطعه‌سازی خودکفا باشیم، دیگر ما را تهدید به تحریم نخواهند کرد.
رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با اشاره به بالا بودن ظرفیت صنعت خودروی کشور به‌ویژه در شرکت ایران‌خودرو گفت: اگر صنعت خودروسازی صرفا به واردات قطعات آماده از کشورهای دیگر بسنده می‌کرد، به ظاهر کار آسان و کم‌دغدغه‌ای بود، اما هرگز به خودکفایی لازم در ساخت و توسعه محصولات دست نمی‌یافت. بر این اساس، محصول جدید ایران‌خودرو حاصل تفکر داخلی‌سازی و بدون وابستگی به شرکت‌های خارجی است.
وی با اشاره به دانش فنی کسب‌شده در محصول تارا افزود: باید بر این باور پای بفشاریم که در صنعت خودرو و قطعه‌سازی، زیرساخت‌های بسیار چشمگیری وجود دارد و کسی قادر به متوقف کردن این روند نیست. خوشبختانه ایران‌خودرو به عنوان بزرگ‌ترین خودروساز کشور صاحب دانش فنی تولید و توسعه محصولات بوده و اقدامات ماندگار بسیاری را در تاریخ خودروسازی کشور رقم زده است.
نجفی‌منش در پایان یادآور شد: منکر همکاری‌های بین‌المللی نیستیم، اما همکاری بدون انتقال دانش فنی، کار بیهوده‌ای است و ارزش افزوده ندارد. نمونه بارز آن کشور هندوستان است؛ آن‌ها زمانی که یک محصول خارجی را می‌خواهند تولید کنند، باید بیش از 80 درصد محصول، ساخت کشورشان باشد و این به معنی انتقال و تسلط بر دانش فنی است.